Konsultacja z dietetykiem

jesteś tym, co jesz

Przeciętny człowiek w ciągu całego życia zjada średnio ok. 70 ton pożywienia!

Ta ilość bardzo wyraźnie pokazuje, jak duże znaczenie ma to, czy na co dzień właściwie się odżywiamy.

Czasem z pozoru drobne, ale często powtarzane błędy w diecie mogą być przyczyną wielu zdrowotnych problemów, na pierwszy rzut oka z dietą niezwiązanych. Badania naukowe już dawno udowodniły, że to co jemy znacząco wpływa nie tylko na sylwetkę, ale także na samopoczucie, stan zdrowia i urodę (np. wygląd skóry, włosów, paznokci).

Dlatego każdy człowiek powinien choć raz w życiu spotkać się z dietetykiem i przekonać się, czy sposób w jaki się odżywia jest właściwy.

Dietetyk obiektywnie oceni jakie robimy błędy i pomoże je skutecznie wyeliminować.

Konsultacja z dietetykiem to szczera rozmowa. Każda wygląda trochę inaczej, gdyż każdy przychodzi do nas z innym problemem i innej porady potrzebuje. Niektórzy mają określony ogólny cel (np. chcę schudnąć i jak mam to zrobić?), inni zwracają się do nas z listą szczegółowych pytań.

Nasza Pani Dietetyk stara sie każdego pacjenta dobrze poznać, gdyż chce jak najskuteczniej doradzić, ocenić sposób odżywiania lub ułożyć smaczną i w pełni dopasowaną dla Każdego potrzeb dietę. Na pierwszej wizycie ustala dietetyczny bilans ciała i zawsze przeprowadza dokładny wywiad żywieniowy, układa dietę indywidualną lub wspólnie z Pacjentem planuje serię kilku spotkań.

 

  • Zobacz nas na